Šeštadienį Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje vyko jau tradicija tapę „Future Heroes“ komandinių projektų nugalėtojų apdovanojimai. Keletą mėnesių merginos nuo 14 iki 17 metų, padedamos mentorių, ieškojo sprendimų jų rūpimoms problemoms. Dirbdamos kartu, jos stiprino socialines bei emocines kompetencijas, nagrinėjo fizinės ir psichinės sveikatos problemas, moksleivių savitarpio pagalbos, socialines ir kitas temas, rašoma pranešime spaudai.
Kompetentingos komisijos vertinimui buvo pateikti projektai – socialinio verslo idėjos realioms gyvenimiškoms problemoms spręsti: programėlės fizinės ir psichinės sveikatos būklei stebėti, pagalbos platformos susiduriantiems su sunkumais ugdymo įstaigose, dirbtinio intelekto įrankis ligoms diagnozuoti ir kt.
Nugalėtojus rinko „WoW University“ įkūrėja Inga Jablonskė, Britų tarybos Lietuvoje vadovė Ona Marija Vyšniauskė, „The Ella Fund“ vadovė Erin Gainer, koučingo specialistė ir „Luminor“ banko atstovė Diana Kačanauskienė, „Western Union“ paramos fondo vadovas Konstantinos Angelou, „Magic Linen“ įkūrėja Vita Murauskienė ir „Kilo Health“ operacijų vadovas Paulius Mikaliūnas.

Žavėjosi jaunų merginų sumanumu ir bendryste
Renginyje dalyvavę savo sričių profesionalai negailėjo „Future Heroes“ dalyvėms ne tik prizų, bet ir gražių žodžių. Pasak britų ambasadorės Lietuvoje Liz Boyles, džiugu stebėti, kaip jaunos merginos savo skirtumus ir įvairias patirtis pasitelkia kaip vienijantį dalyką ir bendradarbiavime įžvelgia neribotas galimybes.
„Seserystės ir bendrystės idėjos ypač svarbios gyvenant neramiais laikais: tik pergyvenome pandemiją, o dabar kaimynystėje verda karas. Tokiu laikotarpiu ypač svarbus tampa palaikymas, padrąsinimas ir susitelkimas ne į tai, kas mus skiria, bet į tai, kas vienija“, – renginyje kalbėjo diplomatė.
„The Ella Fund“ vadovė Erin Gainer priminė, kad „Future Heroes“ dalyvių seserystė driekiasi ir už Lietuvos ribų, nes šis projektas sėkmingai įgyvendinamas ir Latvijoje bei Estijoje: „Siekiame, kad kiekviena mergaitė, nepriklausomai nuo gimimo vietos ir kalbos, kuria kalba namuose ar mokykloje, turėtų galimybę atskleisti visą savo potencialą.“
Anot koučingo specialistės ir „Luminor“ banko atstovės Dianos Kačanauskienės, „Future Heroes“ dalyvės dar kartą įrodė seną tiesą „kas mūsų nenužudo, padaro stipresniais“. „Projekto dalyvės įkvepia savo drąsa, augimu ir potencialo atskleidimu. Dauguma mūsų iš jų gali pasimokyti, kaip nesusitelkti į savo baimes ir silpnybes, bet ieškoti savo stiprybių ir jas lavinti“, – sakė savo srities profesionalė.
Drąsa siekti savo svajonių
Projekto „Future Heroes“ dalyves vienija kūrybiškumas, atkaklumas, smalsumas ir užsibrėžto tikslo siekimas. Sudėjus šias savybes su sėkmingiausiųjų savo srityje mentoryste, įvyksta stebuklingi dalykai. Asmenine kelione į sėkmę su renginio svečiais pasidalijusi Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto bei Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkė dr. Ieva Plikusienė įsitikinusi, kad jei būtų turėjusi tokias galimybes, kaip „Future Heroes“ dalyvės, pasaulinio pripažinimo būtų sulaukusi anksčiau.
„Nors šiandien moterų mokslininkių daugiau nei vyrų, jos dažniau susiduria su stereotipais ir dėl to kartais jaučia, kad joms šioje srityje ne vieta. Todėl labai svarbus yra palaikymas ir parama iš artimųjų, kolegų, mentorių. Labai gera žinoti, kad savo kelionėje esi ne vienas. Aš mokykloje nebūčiau patikėjusi, kad galiu tapti pasauliniu mastu pripažinta mokslininke, ypač chemijos srityje, nes šio dalyko pažymiai tikrai neblizgėjo, – su šypsena pasakojo renginio viešnia. – Tačiau su artimųjų palaikymu toliau gilinausi į šią sritį, nes ji mane labai traukė.
Prieš kelerius metus buvau išrinkta viena perspektyviausių mokslininkių pasaulyje, o chemijos srityje – vienintele. Esu labai dėkinga mane palaikiusiems artimiesiems, kolegoms ir vadovams. „Future Heroes“ dalyvės taip pat palaiko viena kitą, mokosi viena iš kitos.
Smagu matyti suremtus moteriškus pečius ir tikėjimą, kad nieko nėra neįmanoma. Jei šiandien nėra galimybių, nereiškia, kad jų nebus rytoj.“ „Western Union“ paramos fondo vadovas Konstantinos Angelou paantrino, kad merginų vienybė ir komandinis darbas įkvėpė visus stebėjusius projekto eigą, o jo metu įgytos vertybės ir kompetencijos lydės merginas visą gyvenimą – tiek santykiuose, tiek šeimoje, tiek karjeroje.
Apie „Future Heroes“
„Future Heroes“ programą Lietuvoje organizuoja „WoW University“, bendradarbiaudamas su Šveicarijos filantropiniu fondu „The Ella Fund“ ir „British Counsil“. „Future Heroes“ yra augimo mąstysena, grįsta lyderystės ir entreprenerystės / verslumo programa, skirta 14–17 metų mergaitėms, siekiant atskleisti jų potencialą ir sukurti teigiamą poveikį pasauliui.
Anglų kalba vykstančią nemokamą programą sudaro 7 įgūdžių ir mąstysenos seminarai, kuriuos veda žinomi savo srities specialistai ir įkvepiantys pavyzdžiai. Programa taip pat yra konkursas, kurio metu merginos dirba komandose ir yra vertinamos už savo pažangą.
Per 5 mėnesius ir 7 seminarus merginos gali išbandyti savo stipriąsias puses, sustiprinti gyvenimo įgūdžius, ugdyti seserystę ir semtis įkvėpimo iš įvairių pavyzdžių. Galiausiai merginos gauna unikalią galimybę pradėti savo pirmąjį verslą. Kiekvienas programos metu sukurtas verslas ar socialinė iniciatyva atitinka „Future Heroes“ vertybes ir daro teigiamą poveikį visuomenei. „Future Heroes“ tiki bendruomene, augimu ir pokyčiais.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!