Automobilių pirkėjų ir pardavėjų laukia pokyčiai: keisis registracijos ir techninės apžiūros tvarka

Artimiausiais metais Lietuvos ir kitų Europos šalių vairuotojų laukia esminiai pokyčiai. Europos Komisija siekia skaitmenizuoti transporto priemonių registracijos ir techninės apžiūros pažymėjimus, taip iš esmės pertvarkydama administracinius procesus, susijusius su automobilių registravimu ir perleidimu. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo Mariaus Vaščegos teigimu, šių siūlymų esmė – ne tik technologinis progresas, bet ir aiškus poveikis saugai bei vartotojų patogumui.

Įsimintiniausi saugos automobiliai: lenktynių trasų sargai

Saugos automobilis – neatsiejama bet kurių profesionalių lenktynių dalis, o jo paskirtis aiški ir nekintanti. Kai trasoje įvyksta incidentas ar atsiranda pavojus lenktynininkų saugumui, į priekį išrieda saugos automobilis, kuris sulėtina tempą ir užtikrina saugią situacijos kontrolę. Prieš prasidedant varžyboms, sportininkai taip pat išsirikiuoja už saugos automobilio, kol šis tempą diktuoja iki oficialaus starto.

Pokyčiai parduodant automobilius: štai kada to padaryti neleis

Jau nuo 2026 metų naudotų automobilių pardavėjams visoje Europos Sąjungoje teks įrodyti, kad jų parduodami automobiliai (ar bet kuri kita transporto priemonė) yra tinkama eksploatuoti.  Tokia prievolė atsiras pagal naują ES senų transporto priemonių reglamentą, kuriam 2025 m. birželio 17 d. pritarė ES Aplinkos ministrų taryba.

Atskleista viena įspūdingiausių privačių „McLaren“ automobilių kolekcijų: visi modeliai turi bendrą bruožą

Automobilių kolekcionierių pasaulyje seniai buvo žinoma, kad verslininkas Mansouras Ojjehas turėjo silpnybę automobiliams. Tačiau tik dabar viešai pristatyta jo asmeninė „McLaren“ kolekcija parodė tikrąjį jos mastą ir rafinuotumą. Kiekvienas egzempliorius – ne tik unikalus, bet ir išskirtinės būklės. Be to, kiekvienas „McLaren“ automobilis yra nudažytas specialia spalva, kuri buvo sukurta specialiai šiam automobilių kolekcionieriui.

Gamyklinis defektas sudegino retą „Ford Mustang“: po metų iš „Ford“ sulaukė keistos dovanos

Tikram automobilių entuziastui kiekvienas naujas pirkinys – reikšmingas įvykis. Nesvarbu, kelintas tai automobilis – prisiminimai apie jį, aplinkybes, kuriomis jis įsigytas, dažnai įstringa ilgam. Ypač, jeigu automobilio netenki ne savo noru.  Avarija, vagystė ar net savaiminis gaisras – tai situacijos, kurias išgyventi nelengva, ypač jei automobilis buvo ne tik transporto priemonė, bet ir asmeninis projektas ar svajonės išsipildymas.

Paskutinė „Greiti ir įsiutę“ sagos dalis sugrąžins daugelio pamėgtą personažą: Vinas Diesel iškėlė tris sąlygas

Legendinė veiksmo filmų franšizė „Greiti ir įsiutę“ (Fast & Furious) artėja prie savo kulminacijos. Savaitgalį Los Andžele vykusioje automobilių kultūrai skirtoje „Fuel Fest“ šventėje pagrindinis šios franšizės veidas Vinas Diesel atskleidė svarbias detales apie būsimo – vienuoliktojo – filmo kūrimą ir sąlygas, kurias jis iškėlė studijai „Universal Studios“. Pasak V. Dieselio, studija planuoja finalinę dalį pristatyti 2027 metų balandį, o jis su tuo sutiko tik įgyvendinus tris svarbias sąly...

Šie vairuotojai kelia pavojų visiems: ekspertai įspėja ir juos, ir kitus eismo dalyvius

Kaskart, kai Lietuvos policija organizuoja reidą, jame neišvengiamai išaiškinami bent keli neblaivūs vairuotojai – nepriklausomai nuo to, ar tai eilinis savaitgalis, ar įprasta darbo diena. Net ir tada, kai apie būsimą patikrinimų bangą policija įspėja iš anksto, dalis pažeidėjų vis tiek rizikuoja. Sėda prie vairo ir tikisi išvengti atsakomybės. Kai kurie jų – ne pirmą kartą.

Jeremy Clarksonas apibūdino jį kaip „geriausias automobilis pasaulyje“: dabar jis parduodamas aukcione

Jeremy Clarksonas, išgarsėjęs tokiose laidose kaip „Top Gear“ ir „The Grand Tour“, šį automobilį daugelį kartų vadino „geriausiu, kada nors pagamintu automobiliu“. Ir šį kartą, aukcione bus parduodamas ne J. Clarksonui patikęs, o būtent jam priklausęs egzempliorius.  J. Clarksonas pirmą kartą su „F355“ susipažino filmuodamas laidą „Unleashed on Cars“. 3,5 litro, V8 variklis, preciziškas valdymas ir rafinuotas dizainas jį sužavėjo iš karto.

Greitasis ir lėtasis įkrovimas: kurį ir kada rinktis?

Apie elektromobilius išgirstu pačių įvairiausių klausimų, tačiau keletą jų pradedantieji savo pažintį su elektra varomais modeliais kartoja nuolatos. Vienas tokių yra šis: kuo skiriasi baterijų AC įkrovimas nuo DC įkrovimo? Tai išties svarbus klausimas, tad pabandykime į jį atsakyti išsamiau. Pradėkime nuo to, kad elektromobilių savininkams svarbios visos keturios AC DC raidės ir jos mūsų aptariamu atveju tiesiogiai nesusijusios su visame pasaulyje populiaria roko grupe iš Australijos.

„Ferrari“ lyg joks kitas – 166MM/212 Export „Uovo“

Jau iš pirmo žvilgsnio šis apvalių formų, nelabai tobulų proporcijų ir, ironiškai išsireiškus, „baisiai gražus“ ratuotis nė kiek neprimena grakščiomis kėbulo linijomis tradiciškai pasižyminčių „Ferrari“ kūrinių. Dar įdomesnė nei išvaizda yra šio „Ferrari 166MM“ istorija, lėmusi, kad vienetinis italų gamintojo automobilis išvydo dienos šviesą. Ir prasideda ta istorija panašiai kaip tradicinė liaudies pasaka: „Gyveno kartą Italijoje keturi broliai.

Pirmoji automobilio avarija: kada ji įvyko ir kas tapo jos aukomis?

Pasaulyje avarijose kasmet žūsta milijonai žmonių. Tačiau kada automobiliai iš tiesų tapo grėsme žmogui? Kas laikytinas pirmąja eismo įvykio auka? Nors atsakymas į šį klausimą nėra vienareikšmis, ypač jei kalbame apie laikus, kai žmonės žūdavo patekę po arklių kanopomis ar vežimų ratais (pavyzdžiui, vien Londone XIX a. savaitės vidurkis siekė net 12 tokių atvejų), tikroji, dokumentuota automobilio sukelta mirtis įvyko 1869 m. rugpjūčio 31 d. Daugiau naujienų iš spalvingo automobilių pasaulio –...

Lietuvis kuria efektyvų aplinkos suvokimo modelį autonominiams automobiliams

Net 94 proc. eismo įvykių kyla dėl žmogaus klaidų ar sprendimų – tokią statistiką pateikia JAV nacionalinė greitkelių eismo saugumo administracija (NHTSA). Tai vienas pagrindinių argumentų, kodėl pasaulis vis sparčiau plėtoja autonomines transporto priemones. Tačiau ar technologijos gali objektyviai, greitai ir tiksliai vertinti situaciją geriau nei žmogus? Kauno technologijos universiteto (KTU) magistrantas Bartas Lisauskas įsitikinęs, kad taip.

Vaikas ant keturračio: kada pradėti ir kaip užtikrinti saugumą?

Lietuviai mėgsta gamtą, sodybas, o jose vis dažniau atsiranda ir keturračių. Šios transporto priemonės ne tik padeda ūkyje, bet ir tampa šeimos pramogų dalimi. Jei keturračiais važinėjasi suaugusieji – norą juos išbandyti dažnai išreiškia ir vaikai. Kada ir kaip saugiai pradėti, kokios priemonės būtinos mokantis – apie tai kalbėjomės su specialistais. Technika vaikus traukia nuo mažens. Daugelis, stebėdami tėvus, važiuojančius keturračiais, nori pabandyti ir patys.

Kibernetinio saugumo ekspertas apie modernių automobilių spragas: „Tai ratuotas išmanus telefonas“

Naujos kartos automobiliai – tai ne vien transporto priemonės, bet ir išmanūs įrenginiai, nuolat bendraujantys su gamintojų serveriais. Kiekviena kelionė, kiekvienas pagreitėjimas ar net pokalbis per balso asistentą gali būti fiksuojami, kaupiami ir, kai kuriais atvejais, išlikti automobilio atmintyje ilgiau nei pats savininkas. Gamintojai tikina, kad ši technologinė pažanga leidžia pagerinti saugumą, efektyvumą bei patogumą.

Inžinerinis stebuklas ar perdėtas dėmesys smulkmenai? Kodėl „Volkswagen Phaeton“ bagažinės dangtis išskirtinis

Šiandien apie „Volkswagen Phaeton“ kalbama retai. Daugelis prisimena jį kaip nepavykusį prabangos eksperimentą, tačiau iš tikrųjų tai buvo vienas techniškai pažangiausių automobilių, kokį kada nors sukūrė „Volkswagen“. Ir tai ne šiaip rinkodaros šūkis – tai įrodo net tokios smulkmenos kaip bagažinės dangtis. Tai buvo laikai, kai „Volkswagen“ vadovavo Ferdinandas Piëchas – žmogus, kuriam funkcija visada buvo svarbesnė už formą.

Tragiškiausia akimirka Le Mano istorijoje: praėjo 70 metų nuo katastrofos, pakeitusios automobilių sportą

1955 m. birželio 11 d., šeštadienio pavakarę, Le Mano trasoje įvyko avarija, kuri iki šiol laikoma didžiausia automobilių sporto tragedija per visą istoriją. Jos metu žuvo daugiau nei 80 žiūrovų ir vienas lenktynininkas – Pierre’as Leveghas. Praėjus lygiai septyniems dešimtmečiams, ši nelaimė primena, kokia trapi buvo (ir tebėra) riba tarp šlovės ir katastrofos. Tą dieną legendinėje „Circuit de la Sarthe“ trasoje susirinko apie ketvirtį milijono žiūrovų.

Du išskirtiniai „Ferrari F40“ modeliai – viename aukcione: vienas kaip iš muziejaus, kitas – pasiruošęs lenktynėms

„RM Sotheby’s“ aukcione bus pristatyti du skirtingi, bet vienodai išskirtiniai „Ferrari F40“ automobiliai. Vienas jų – beveik naujas, originalios būklės 1990 metų raudonas F40 su vos 360 kilometrų rida. Kitas – 1992-ųjų F40, turintis modernizuotų priedų. Toks duetas viename aukcione – beprecedentis įvykis net ir šios klasės kolekcionierių pasaulyje.

J. Clarksonas atsisveikina su savo „Lamborghini“ traktoriumi, kuris turi garsiai neįvardintą paslaptį

Britų televizijos žvaigždė Jeremy Clarksonas, geriausiai žinomas kaip buvęs „Top Gear“ vedėjas, o pastaruoju metu – kaip ūkininkas seriale „Clarkson’s Farm“, nusprendė parduoti garsųjį traktorių. Tačiau paaiškėjo, kad šis „Lamborghini“ traktorius – tik iš išorės toks. Iš tikrųjų tai buvo „Deutz-Fahr“ modelis, papuoštas sportiškos italų markės logotipais. 2020 metais, nusprendęs pats tvarkyti ūkį Kotsvolde, J. Clarkson pradėjo nuo svarbiausio – įsigijo traktorių.

Standartinių garso sistemų nepripažįstantys „db Drag“ dalyviai savo automobilius paverčia koncertų salėmis

Tokį klausimą galima iškelti pažvelgus į „dB Drag“ varžybų dalyvius – nuolatinius „Aurum 1006 km“ lenktynių festivalio palydovus. Jų veikla dažnai sukelia kontrastingų emocijų: vieniems – tai tik triukšmas, kitiems – tai originalus ir įspūdingas automobilių garso sistemų sportas, kuriame varžomasi ne dėl greičio, o dėl decibelų galios. „dB Drag“ varžybose svarbiausia – automobilio garso sistema. Ji turi būti ne tik galinga, bet ir atitikti griežtus techninius reikalavimus.

„Aurum 1006 km“ lenktynių pristatymo renginyje – „Memel Motor Fest“ automobilių paroda

Pokalbiai su tituluotais lenktynininkais buvo tik dalis šeštadienį Vilniaus centre vykusio „Aurum 1006 km“ lenktynių pristatymo programos. Gedimino prospekte susirinkusių žiūrovų laukė ir tikra automobilių šventė – čia išsirikiavo būrys stilingų, išskirtinių ir automanų dėmesį traukiančių automobilių. „Memel Motor Fest“ jau tapo neatsiejama „Aurum 1006 km“ lenktynių savaitės ir lenktynių pristatymo dalimi.

Traktorių dakaras Žasliuose: renginio programa, pramogos ir žymiausi Lietuvos ūkininkai

Šeštadienį Žasliuose (Kaišiadorių r.) vyks pirmasis Lietuvoje „Traktorių Dakaras“, kuris suburs žinomiausius šalies ūkininkus ir jų išskirtinę techniką. Į renginį jau renkasi dalyviai iš įvairių Lietuvos regionų – traktoriai kraunami ir gabenami į starto bivaką, iš kurio rytoj prasidės varžybos. Renginys skirtas ne tik technikai, bet ir bendruomenei – čia vyks edukacinės programos vaikams, parodomosios veiklos, pramogos, žaidimai bei susitikimai su žemės ūkio bendruomene.

Vasaros darbai – nematoma grėsmė automobiliui: kaip apsisaugoti?

Šiltasis sezonas daugeliui asocijuojasi su kruopščia kiemo priežiūra – pjaunama veja, atnaujinami fasadai, tvarkoma aplinka. Tačiau tai, kas iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip nekalti ir būtini darbai, gali virsti nemenka žala. Draudikai atkreipia dėmesį, kad būtent vasarą ženkliai padaugėja incidentų, kurių epicentre atsiduria ne kas kitas, o – automobiliai.

Artėjant Joninių savaitgaliui – ekspertų patarimai: kaip išvengti baudų ir nuostolių?

Vasaros renginiai – Joninės, festivaliai, koncertai – sutraukia didelius srautus žmonių ir automobilių. Tam dažnai pasitelkiamos laikinos stovėjimo aikštelės, tačiau būtent jose dažniausiai kyla rizika patirti smulkių eismo įvykių ar net administracinių nemalonumų. Draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė primena, kad tokiose aikštelėse vairuotojai neretai susiduria su ribotu matomumu, neįprasta kelio danga ar siaurais pravažiavimais.

Parduodami automobilį vairuotojai pamiršta vieną dalyką: ekspertai įspėja dėl šios klaidos

Retas vairuotojas parduodamas automobilį jame palieka mobilųjį telefoną, piniginę ar raktų pakabuką. Tačiau dar rečiau susimąsto, kad kartu perduoda ir dalelę savo skaitmeninės tapatybės. Navigacijos paieškos, lokacijos istorija, sinchronizuoti kontaktai, „Spotify“ ar el. pašto paskyros – visa tai dažnai lieka modernaus automobilio atmintyje net ir tuomet, kai transporto priemonė jau priklauso kitam savininkui.

Paneigė mitą: Vitoldas Milius įrodė, kad su elektromobiliu įmanoma nuvažiuoti kur kas toliau

Elektromobilių nuvažiuojamo atstumo rodikliai dažnai kelia nepasitikėjimą – vairuotojai skundžiasi, kad realybėje deklaruoti skaičiai nepasiekiami. Tačiau žurnalistas Vitoldas Milius sugebėjo tai paneigti. Jis vairuodamas „Hyundai Inster“ viena įkrova nuvažiavo net 590 kilometrų – beveik 60 proc. daugiau, nei numato oficialus WLTP standartas (370 km). Gamintojų pateikiamas nuvažiuojamas atstumas nėra pažadas, o laboratorinis vidurkis, pagrįstas ES patvirtinta WLTP metodika.

Paaiškino kuo skiriasi motociklų amortizatoriai: ar brangesni iš tiesų yra geresni?

Kiekvieną sekmadienį TV6 eteryje rodoma laida apie motociklus – „Ant dviejų ratų“ – tęsia edukacinių reportažų ciklą. Naujausioje laidoje „Ant dviejų ratų“ žiūrovai sužinos kuo skiriasi motociklams skirti amortizatoriai, bei kokiomis savybėmis nustebino „Indian Scout 101“. Naujausiame „Ant dviejų ratų“ epizode – atnaujintas legendinis amerikietiškas kruizeris „Indian Scout 101“. Tai galingiausias „Scout“ serijos modelis, turintis 1250 cm³ darbinio tūrio variklį, generuojantį 111 ...

Skubėjo parduoti – prarado milijonus: amerikietiškas „Plymouth“ parduotas praktiškai už dyką

Pasiūlyti retą „Plymouth Superbird“ kolekcininkų elitui aukcione be iš anksto nustatytos kainos – tai sprendimas, kuris atrodo logiškas tik tada, jei sieki atsikratyti automobilio bet kokia kaina. Būtent taip pasielgė žinomo amerikiečių kolekcininko Bobby Knudseno paveldėtojai – žmonės, nepaveldėję jo aistros automobiliams. Taip vienas vertingiausių „Plymouth Superbird“ egzempliorių atsidūrė naujo savininko rankose kone už dyką.

Keliaujantiems į Krokuvą – svarbi žinia vairuotojams: nuo šiol įvažiuojant į miestą teks sumokėti

Krokuva taps antruoju Lenkijos miestu, įgyvendinančiu žemo taršos zoną (lenk. Strefa Czystego Transportu, STC), ir tuo pačiu – viena griežčiausių tokio tipo zonų ne tik šalyje, bet ir visoje Europoje. Nuo 2026 m. sausio 1 d. beveik visas miestas, įskaitant teritoriją iki aplinkkelio (A4, S52 ir S7 greitkelių žiedas), bus apibrėžtas kaip zona, į kurią nebegalės patekti senesnius išmetamųjų dujų standartus atitinkantys automobiliai – išskyrus kai kurias išimtis.

Legendiniai „Porsche“ modeliai – Vilniaus širdyje: vienoje vietoje susibūrė beveik 150 automobilių

Šeštadienį Vilniaus Rotušės aikštėje vykęs renginys pavertė miesto centrą tikra automobilių meno galerija po atviru dangumi – čia gyventojai galėjo išvysti beveik 150 „Porsche“ sportinių automobilių. Tai – didžiausias tokio pobūdžio susibūrimas Lietuvos istorijoje, kuriame dominavo ikoniškieji „911“ modeliai ir kiti retai viešumoje matomi egzemplioriai.

Ilgapirščiai taikėsi į BMW automobilių žibintus: siautėjimą Kaune pavyko užfiksuoti

Laidoje „Farai“ užfiksuota, kaip vagys Kaune apšvarino BMW markės automobilį. Šis atvejis policijos pareigūnams nebuvo kažkuo išskirtinis, nes kaip įprasta ilgapirščiai taikėsi į itin jų mėgiamo Vokietijos automobilių prekės ženklo žibintus.  Kolegos budėtojų dalyje patikslino, kad buvo pavogti automobilio priekiniai žibintai.

Kauniečiai seną automobilį pavertė įspūdingu – kelionė iki Vilniaus kainuotų 3000 eurų

Kauno mokslininkai seną automobilį pavertė įspūdingu žvėrimi, kuris ne tik yra unikalios išvaizdos, bet ir važiuoja „rydamas“ vandenilį. Tiesa, kelionės vandenilį kaip kurą deginančia mašina yra labai brangios. Tačiau ne ką mažiau iššūkių kyla ir kitokią technologiją naudojančių vandenilio automobilių savininkams. Tiesa, Lietuvoje tokie yra tik du.

Viršijote greitį su nuomotu automobiliu? Štai kas jūsų laukia Baltijos šalyse

Vasarą keliuose netrūksta vairuotojų, spaudžiančių akceleratorių stipriau nei reikėtų – ypač važiuojant su nuomotu automobiliu. Ką svarbu žinoti, jei greitį viršijote Lietuvoje, Latvijoje ar Estijoje? Pasak „Europcar Lietuva“ vadovo Einoro Čiagaus, šiltuoju sezonu baudų skaičius išauga beveik 50 proc., o dažniausias pažeidimas – būtent greičio viršijimas. Daugiau patarimų vairuotojams – specialioje „Patarimai vairuotojams“ rubrikoje.

Vairuotojų laikas ir pinigai – nė motais? Paaiškino, kodėl kelių neremontuoja naktimis ar savaitgaliais

Prasidėjęs šiltasis metų laikas kartu atneša ir kasmetinius iššūkius vairuotojams – visoje Lietuvoje startuoja intensyvus gatvių ir kelių remonto sezonas. Daugeliui tai asocijuojasi spūstimis, kelionėmis aplinkiniais maršrutais ir ilgesnį laiką kelyje.  Didžiuosiuose miestuose jau fiksuojami pirmieji didesnio masto projektai. Kaune visai vasarai uždaryta viena pagrindinių arterijų į Šilainių mikrorajoną – Linkuvos gatvė.

„Cars, Coffee & Chill“ grįžta į Kauną: kviečia visus praleisti dieną tarp automobilių.

Birželio 21 dieną, šeštadienį, nuo 12 valandos dienos Kauno tvirtovės I forte vyks renginys, kuris žada tapti ne tik švente automobilių mylėtojams, bet ir nauja miesto tradicija. Po metų pertraukos sugrįžtantis „United BMW Club“ klubo organizuojamas renginys „Cars, Coffee & Chill“ kviečia visus praleisti dieną tarp automobilių.

Gatvėse – vis daugiau motociklų: kaip pasirūpinti saugumu vasarą?

Vasarą į Lietuvos kelius sugrįžta motociklai – greiti, manevringi, tačiau ne visuomet lengvai pastebimi eismo dalyviai. Draudikai pastebi, kad šiltuoju metų laiku smarkiai išauga avarijų, kuriose dalyvauja motociklininkai, skaičius. Pasak draudimo bendrovės „Gjensidige“, per pastaruosius ketverius metus jų apdrausti motociklininkai sukėlė 462 eismo įvykius, kurių žalos vidurkis – apie 1400 eurų. Daugiausia nelaimių fiksuojama sezono pradžioje ir pabaigoje – gegužę bei rugsėjį.

Degalų kainos šokinėja kaip amerikietiški kalneliai: kodėl degalai per dieną pabrangsta 10 centų?

Degalinių švieslentėse vos per vieną dieną pakilusi benzino ar dyzelino kaina 10 ar 15 centų gali sugluminti ne vieną vairuotoją. Tačiau ar šie svyravimai atspindi rinkos kainų pokyčius, ar tik degalinių norą privilioti klientų ar iš jų daugiau uždirbti? Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, degalų kainas lemia daugybė veiksnių – nuo pasaulinės žaliavinės naftos kainos iki vietinių mokesčių politikos niuansų.

Klasikinių BMW entuziastai ruošiasi susitikimui: kviečia į tradiciją tapusį „Classic Goes Camping“

Birželio 13–15 dienomis, Platelių ežero pakrantėje vyks jau septintasis „ClassicGoesCamping“ – tradicinis BMW klasikos gerbėjų vasaros susitikimas. Šiemet renginys pažymėtas ypatinga tema – vestuvių puota, simboliškai įprasminanti bendruomenės vienybę, draugystę ir aistrą automobiliams. Į šventę kviečiami visi klasikinių BMW modelių savininkai bei entuziastai – su šeimomis, draugais ir net augintiniais.

Į TV6 eterį sugrįžta laida apie motociklus – „Ant dviejų ratų“: pirmoje laidoje išbandys sportišką motociklą

Šį sekmadienį, 10 valandą ryto, TV6 eteryje startuoja ketvirtasis laidos „Ant dviejų ratų“ sezonas. Tai pirmoji laida Lietuvoje, skirta išskirtinai motociklų entuziastams, kuri pristato įvairius motociklų modelius, technines naujienas ir praktinius patarimus tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems motociklininkams . Pirmojoje sezono laidoje bus pristatytas naujas „CFMOTO“ modelis – sportiškas gatvės motociklas, išsiskiriantis nestandartine variklio konfigūracija.

Raseiniškės įsigytas automobilis vos po 9 mėnesių neberodė gyvybės ženklų: „Vieną rytą tiesiog neužsivedė“

Raseinių gyventoja Vitalija kreipėsi į teismą su ieškiniu, kuriuo prašė nutraukti automobilio pirkimo sutartį. Moteris teigė, kad sandorio metu jai nebuvo suteikta tinkama informacija dėl esą užslėptų transporto priemonės defektų. Už 2008 metų gamybos automobilį „VW Scirocco“ ji sumokėjo 4,3 tūkst. eurų. Ieškinyje moteris nurodė, kad pirkimo-pardavimo sutartis buvo sudaryta 2023 m. birželio 30-ąją.

Keliuose – vis daugiau chuliganiškų vairuotojų: dar didins baudas ir nebeduos teisių?

Chuliganiškas vairavimas viršijant greitį net tankiai apgyvendintose vietovėse – gana dažnas reiškinys Skirtingų valstybės institucijų atstovai šią problemą viešai pripažįsta, tačiau tuo pačiu tikina, kad išspręsti ją galima tik į pagalbą pasitelkus kompleksines priemones.  Greitį viršijančių vairuotojų sukeltos avarijos viešumoje aptariamos kone kiekvieną dieną.

Regeneracinis stabdymas: kaip ši technologija keičia elektromobilių vairavimą

Kai pirmą kartą vairavau elektromobilį, buvau nuoširdžiai nustebęs dėl neįprasto stabdymo proceso. Vos atkėlus koją nuo akceleratoriaus, nieko papildomai nedarant, tarytum kažkas už mane švelniai numygdavo stabdžio pedalą, o automobilis iš karto juntamai pradėdavo mažinti greitį. Atrodė, lyg važiuotum troleibusu – daugiau niekur nieko panašaus nebuvau patyręs! Žinoma, dabar tai prisimenu su šypsena.

Daugelis vairuotojų daro šią klaidą: prisiminkite prieš spausdami mygtuką

Vasarą automobilio kondicionierius dažnam tampa ne prabanga, o būtinybe. Tačiau netinkamai naudojama sistema gali sukelti daugiau žalos nei naudos. Vasarą automobilio salonas gali įkaisti iki 40 laipsnių, todėl noras staigiai jį atvėsinti atrodo natūralus. Tačiau pasak Nacionalinio Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėjos Irenos Taraškevičienės, viena iš pagrindinių klaidų, kurias daro vairuotojai, – noras iškart po buvimo lauke labai greitai atvėsinti automobilio saloną.

Vairuotojams – 11,3 euro „Regitros“ mokestis už popierių: „Tai yra absurdas“

Kai automobilio lizingo sutartis pasibaigia, vairuotojas turėtų pagaliau jaustis tikruoju savo transporto priemonės savininku. Tačiau Lietuvoje ši akimirka, vis dar, pažymėta biurokratinėmis procedūromis. Kodėl už jau išsimokėtą automobilį vėl reikia atverti piniginę – šį klausimą kelia ne vienas vairuotojas.

Kaimyninėje Lenkijoje sukurtas žaidimas išmokys driftinti Japonijos kalnuose

Lenktynių simuliatorių pasaulyje netrūksta. Vieni siūlo nuolatos sukti ratus žiedinėje trasoje, kiti – galimybę atvirai važinėti po virtualų pasaulį. Tačiau „JDM: Japanese Drift Master“ renkasi kitą kelią. Kaimyninėje Lenkijoje sukurtas žaidimas siekia pradžiuginti išskirtine atmosfera ir estetika, kuri padeda aiškiai apibrėžti pasaulį, į kurį kviečiama įžengti ne tik kaip žaidėjui, bet kaip drifto kultūros dalyviui.

Tragiška nelaimė Lenkijoje: renginio metu BMW rėžėsi į žiūrovus. 18 sužeistųjų, tarp jų ir vaikas

Sekmadienį Krosne vykusiose automobilių lenktynėse į žiūrovus rėžėsi „BMW M4“. Per incidentą sužeista 18 žmonių, 14 iš jų buvo nugabenti į ligoninę, keli patyrė sunkias traumas. Tarp sužeistųjų – ir vaikas. Į nelaimės vietą atskubėjo 11 greitosios pagalbos automobilių ir trys sraigtasparniai. Apie tai pranešė Krosno policijos atstovas spaudai Pawełas Buczyńskis. Incidentas įvyko apie 12:30 val. per „Moto Show Poland 2025“ renginį, kuris buvo pirmą kartą surengtas Krosno aerodrome.

„Memel Motor Fest“ švenčia 10-metį: Klaipėdoje surengs grandiozinę šventę

Gegužės 31 dieną, Klaipėdos vasaros koncertų estrada vėl prisipildys variklių gaudesio, spalvų, muzikos ir bendruomeniškumo – į uostamiestį sugrįžta „Memel Motor Fest 2025“, šiemet minintis dešimties metų jubiliejų. Šia ypatinga proga organizatoriai sugrįžta prie „Memel Motor Fest“ šaknų. Prie to, nuo ko viskas prasidėjo. Į renginio sceną grįš MISS nominacijos – „Miss Europa“, „Miss Amerika“ ir kitos, kurios ne vienam senam lankytojui kelia sentimentus ir šypsenas.

Važiavimas tarp juostų, pirmoji pagalba ir autoritetai: apie saugų motociklininkų elgesį – iš pirmų lūpų

Gegužės 25 d. Vilniuje įvykusi diskusija apie motociklininkų elgesį keliuose parodė – svarbiausi eismo saugumo klausimai vis dažniau kelia rūpestį tiek pačiai bendruomenei, tiek institucijoms. Renginį, kurį inicijavo „Metų motociklo“ rinkimų organizatoriai kartu su restoranu „Burger Street“, lydėjo ne tik ekspozicija, bet ir praktiniai pirmosios pagalbos mokymai, aktualūs visiems kelių eismo dalyviams.

Aukštaitijoje finišavo istorinių automobilių ralis: 38 ekipažai varžėsi dėl pergalės

Savaitgalį Utenos krašte praūžė istorinių automobilių festivalis, kurio metu 38 ekipažai iš visos Lietuvos varžėsi ne tik greičio, bet ir tikslumo, orientavimosi bei ištvermės rungtyse. Festivalio centras – Utena, o pagrindinius prizus išsivežė dzūkai – Linas Žvinakevičius su seserimi Evelina.

Gargžduose vyks senovinių automobilių paroda „Auto Kronika“

Birželio 7 dieną, šeštadienį, Gargždų kultūros centro aikštė taps traukos tašku visiems, kuriems artima automobilių istorija. Čia nuo 13 iki 16 valandos vyks senovinių automobilių paroda „Auto Kronika“, kviečianti pasigrožėti retais, iki 1995 metų pagamintais automobiliais. Senovinių automobilių paroda „Auto Kronikos“ tapo Gargždų miesto 772-ojo gimtadienio šventinės savaitės dalimi, kuriai šiemet suteiktas Ežero tematikos motyvas.

Vairuotojų atlyginimai: pinigų moka vis daugiau, bet nėra kam dirbti – kalti patys vežėjai?

Lietuva kasmet parengia šimtus tolimųjų reisų vairuotojų, tačiau transporto sektoriuje trūksta tūkstančių. Už viešai deklaruojamų didelių algų slypi ne visuomet sąžiningai veikiantys darbdaviai, socialinių garantijų šešėlis ir tyliai toleruojamos praktikos, kurios niekaip nepadeda išspręsti ne vienerius metus akis badančios problemos.  Vairuotojų trūkumo problema Lietuvoje jau seniai neapsiriboja vien darbo rinkos ar verslo efektyvumo klausimais.
Į viršų
OSZAR »