Sveika gyvensena
Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
Atskleidė, ar kiaulienos taukai sveikiau už aliejus: kiti mano neteisingai
Pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis dažniau pasigirsta teiginių, kad maistą sveikiau ruošti su kiaulienos ar kitais gyvuliniais riebalais, o ne su „perdirbtais“ augaliniais aliejais. Tokie pareiškimai patrauklūs ieškantiems „natūralesnių“ sprendimų, tačiau ką iš tiesų sako mokslas?
Dietologė dr. Emily Leeming, remdamasi naujausiais tyrimais, paaiškina, kas mitas, o kas – faktas, rašoma dailymail.com.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų organizme trūksta skysčių: neignoruokite jų
Mažiausiai 1,5 litro per dieną – tiek vandens kasdien turėtų išgerti suaugęs žmogus. Vis dėlto dažnas nesuvartoja nė pusės rekomenduojamos normos. Vaistininkė perspėja, kad net ir nedidelė dehidratacija gali sukelti nuovargį, galvos skausmą ar virškinimo sutrikimus. Ypač svarbu pasirūpinti, kad pakankamai vandens išgertų vaikai, kurie linkę greičiau dehidratuoti.
„Vanduo yra būtinas mūsų organizmui – tiek kraujotakai, tiek virškinimo sistemai.
Šis produktas mažina uždegimą organizme: ragina valgyti dažniau
Mityba – vienas svarbiausių veiksnių lemiančių gerą savijautą, tad daugumai mūsų svarbu rinktis ne tik skanų, bet ir sveikatai palankų maistą. Pastaruoju metu nemažai dėmesio sulaukia priešuždegiminė mityba, kurios principų laikymasis padeda maitintis subalansuotai, o taip pat gali padėti ir mažinti uždegiminius procesus organizme.
Kuo greičiau išmeskite tokias keptuves iš namų: apie pavojų daugelis net nežino
Pastaruoju metu vis garsiau ir daugiau kalbama apie mūsų namuose tykančias pavojingas medžiagas, jų kenksmingumą. Artur Lebedenko tinklalaidėje „Tapk geresniu“ viešėjęs biochemikas Linas Tamošaitis sako, kad viskas nėra vien juoda ir balta, tačiau yra vienas dalykas, kurį galime padaryti kiekvienas – atsisakyti vieno gan dažno pirkinio.
Vitamino D trūkumą išduoda vos keli ženklai: kiti to nepastebi
Šis pavasaris kol kas primena užsitęsusią žiemą – dangus apniukęs, o šilti saulės spinduliai dar tik retkarčiais pasirodo pro debesis. „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė pastebi, kad po ilgos žiemos daugeliui vis dar gali trūkti vitamino D.
Nors jis dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, jo taip pat galima gauti su maistu. Todėl svarbu žinoti, kokius produktus ir kokiais kiekiais verta įtraukti į kasdienę mitybą, rašoma pranešime spaudai.
Storosios žarnos vėžį išduoti gali vos 1 ženklas tualete: įsidėmėkite
Kiekvienais metais Lietuvoje storosios žarnos vėžys diagnozuojamas daugiau nei 1500 žmonių. Tai itin dažna onkologinė liga mūsų šalyje ir viena iš pagrindinių mirtingumo nuo vėžio priežasčių.
Dažnai ji vystosi tyliai, be aiškių simptomų, kol tampa sunkiai gydoma. Tačiau pasak BIOFIRST klinikos gyd. gastroenterologės Dalios Kasperavičiūtės, yra vienas paprastas tyrimas, galintis padėti išvengti šios grėsmės – slapto kraujavimo testas iš išmatų (iFOBT), rašoma pranešime spaudai.
Ištraukęs radinius iš žmonių organizmo elektrėniškis jų neišmeta: parodė visiems, ką randa
Elektrėnų ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai, chirurgas Dmitrij Burkoj savo kabinete turi nedidelę akmenukų kolekciją. Iš pirmo žvilgsnio net neįtartum, kad tie akmenukai kažkuo ypatingi, jei nežinotum, kad jie ištraukti iš pacientų kūnų.
Akmenukai suberti į buteliukus nuo vaistų. Kai kurie jų – net žirnio dydžio. Tai sulipę cholesterolio, bilirubino ar kalcio kristalai, tampantys didelių ir neretai ūmių skausmų priežastimi.
Šią žolelę vadina slapta sveikatos gysla: mažina net aukštą cholesterolį
Mūsų protėviai nuo seno naudojo įvairias žoleles, randamas gamtoje, kaip sveikatos šaltinį ir sveikatinimo priemonę nuo įvairių negalavimų. Vienos tokių žolelių – raudonėlių žolė ir dobilų žolė. Abi jos – aukso gysla sveikatai, nors apie poveikį daugelis ir nežino.
Apie raudonėlių žolės ir dobilų žolės naudas socialiniame tinkle „Facebook“ plačiau pasidalijo Lietuvos fitoterapijos asociacija.
Šiems lietuviams brangus tyrimas priklauso nemokamai: pasitikrinkite
Už svarbius brangiuosius tyrimus, kuriems priskiriama ir magnetinio rezonanso tomografija, mokėti reikia ne visada – štai kada šie tyrimai priklauso nemokamai.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi atmintine, kada už magnetinio rezonanso tomografiją, kompiuterinę tomografiją, pozitronų emicijos tomografiją ir kitus brangius tyrimus mokėti nereikia.
Moterys, sukluskite: šie ženklai išduoda prasidedančią menopauzę
Maždaug tarp 45-ųjų ir 55-tųjų metų moters savijauta pradeda keistis, mat šis amžius įprastai žymi reprodukcinio amžiaus pabaigą ir menopauzės pradžią. Daugelis moterų bijo šio natūralaus biologinio proceso, tačiau tinkamai rūpinantis savo organizmu ir psichikos sveikata, taip pat kontroliuojant patiriamus simptomus – menopauzė gali būti daug lengvesnė.
Atsikratykite svorio be vargo: venkite 14 produktų
Nesubalansuota mityba gali turėti rimtų pasekmių sveikatai – ji siejama su didesne širdies ligų, nutukimo, 2 tipo diabeto bei net 13 rūšių vėžio rizika.
Mūsų kasdienybė kupina skanių patiekalų ir pagundų, tačiau, kaip visi žinome, nesveika mityba gali sukelti įvairių sveikatos problemų, rašo mirror.co.uk.
Buvusiam prezidentui nustačius agresyvų vėžį – svarbi žinia Lietuvos gyventojams
82-ejų buvusiam JAV prezidentui Joe Bidenui diagnozuota agresyvi prostatos vėžio forma – liga jau išplitusi į kaulus. Apie tai sekmadienį paskelbė jo biuras. Prezidentas kartu su šeima ir gydytojais šiuo metu svarsto galimas gydymo strategijas. Vis tik, ši žinia dar kartą primena, kokia rimta ir dažna vyrų sveikatos problema yra prostatos vėžys.
Tai – viena dažniausių onkologinių ligų tarp vyrų, apie kurią, deja, vis dar kalbama per retai.
Žada stiprią magnetinę audrą: pasakė, kada baigsis
Savaitgalį siautėjusi magnetinė audra pamažu atsitraukia, tačiau šiandien dar prognozuojamas padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas.
Tokiomis dienomis asmenims, jaučiantiems magnetinių audrų poveikį, rekomenduojama daugiau dėmesio skirti savo sveikatai.
Kaip skelbia meteoagent.com, šiandien magnetinio lauko aktyvumas priartės prie 5 balų – sieks 4,67 balus. 4 balus pasiekęs aktyvumas laikomas nedidele magnetine audra, o jau 5 balai – vidutine magnetine audra.
1 ženklas ant nago 40-metei Laurai išdavė vėžį: parodė, kaip atrodė
Laura Jennings iš pradžių manė, kad tamsi dėmė ant kojos nago – tik menkas susitrenkimas, tačiau netrukus jos būklė smarkiai pablogėjo. Šis ženklas ant nago slėpė skaudžią vėžio diagnozę.
40 metų moteris iš Lidso papasakojo, kaip gydytojas iš pradžių palaikė dėmę ant jos kojos nago infekcija, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai buvo vėžys.
Laura pasakoja, kad niekada gyvenime nebuvo taip išsigandusi – ją kankino mintys, jog gali nesulaukti dienos, kai išvys savo sūnų prie altoriaus.
Pamirškite pagirias: pasakė, kas tikrai padės
Turbūt ne vienas žino, ką reiškia sekantį rytą po ilgesnio pasibuvimo su draugais ar šeima lydintis galvos skausmas, silpnumo ir pykinimo jausmas. Šiems simptomams palengvinti yra ne vienas būdas, vis tik, kas iš tiesų gali padėti nuo pagirių?
Naujienų portalui tv3.lt apie pagirias, jų simptomus bei būdus sau padėti sutiko papasakoti vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė.
Kuo greičiau išmeskite 3 daiktus iš vonios kambario: jie kenksmingi
Gydytojas gastroenterologas ragina kuo greičiau išmesti tris daiktus iš vonios kambario, nes jie gali pakenkti sveikatai.
Pasak gastroenterologo dr. Saurabh Sethi, žmonės turėtų atsisakyti trijų daiktų, nes jie paprasčiausiai neduoda jokios naudos, veikiau priešingai – kenkia, rašo express.co.uk.
Kasdien geriate alų? Štai kas vyksta jūsų organizme jums nežinant
Alus – gėrimas, kurio ne vienas leidžia sau išgerti savaitgaliais ar vakare po darbų. Tačiau retas susimąsto, kas nutinka organizmui kasdien geriant alų – štai ką sako ekspertai.
Alus, kaip ir bet kuris kitas alkoholinis gėrimas, gali daryti didelę įtaką jūsų organizmui. Nors kai kurie tyrimai rodo, kad saikingas alaus vartojimas gali būti naudingas sveikatai, kasdienis alaus gėrimas gali sukelti daugybę sveikatos problemų.
6 ženklai veide išduoda kepenų suriebėjimą: mokėkite juos atpažinti
Ankstyvosios kepenų suriebėjimo stadijos dažnai būna nebylios – daugelis žmonių nejaučia jokių simptomų. Vis dėlto tam tikri pokyčiai veide ar odoje, pavyzdžiui, paburkimas, odos spalvos pakitimai ar niežulys, gali būti pirmieji įspėjamieji ženklai.
Nealkoholinė kepenų suriebėjimo liga (NASKL) – viena dažniausiai pasitaikančių lėtinių kepenų ligų. Nors ji paplitusi, daugelis sergančiųjų ilgą laiką nejaučia jokių simptomų.
Pasakė, kas nutinka kūnui, kai meti rūkyti: rezultatai pribloškiantys
Rūkymas – nesveikas įprotis, darantis didelę žalą mūsų organizmui. Tačiau įdomu tai, kad metus rūkyti pirmieji pokyčiai pastebimi jau kone netrukus.
Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbė Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, remiantis pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pirmi pokyčiai pasimato praėjus vos 20 minučių.
Pamirškite rūgščių refliuksą visam laikui: štai kas jums padės
Refliuksas – nekontroliuojamas ir nemalonus skrandžio turinio patekimas atgal į stemplę. Ši liga nesirenka savo auditorijos, ji gali būti nustatyta įvairiame amžiuje. Pastebėjus tam tikrą šio reiškinio pasireiškimo nuoseklumą galima įtarti gastroezofaginio refliukso ligą (GERL).
Anot vaistininko Mintauto Kamandulio, vėlyvą pavasarį ir vasarą įprastai padaugėja besiskundžiančių jo sukeltais negalavimais, kurių daugelis nepriskiria refliuksui, buvo rašoma anksčiau išplatintame pranešime spaudai.
Smogs stipri magnetinė audra: pasižymėkite šią dieną raudonai
Šį sekmadienį, gegužės 18 dieną, numatomas geomagnetinio lauko suaktyvėjimas. Pranešama, kad bus magnetinė audra, kuri pasieks 4,67 balo.
Tiems, kurie jaučia magnetinių audrų poveikį, šią dieną rekomenduojama pasaugoti savo sveikatą ir skirti daugiau dėmesio sau.
Stiprumas – 4,67 balo
Pažvelgus į meteoagent.com duomenis, galima matyti, kad sekmadienį numatoma 4,67 balo sieksianti magnetinė audra.
Šie produktai – vitamino D šaltiniai: valgykite dažniau
Vyraujant vėjuotiems, šaltiems ir drėgniems orams, peršalti tampa ypač lengva – pakanka kiek per ilgai pabūti lauke be šaliko ar sušalti kojas. Tokiu metu kur kas dažniau suserga tie, kurių imunitetas nusilpęs.
„Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė dalijasi patarimais, kaip sustiprinti savo imuninę sistemą, rašoma pranešime spaudai.
Imunitetui sustiprinti reikia laiko
„Neretai žmonės tikisi, kad pradėjus vartoti vitaminus, rezultatai bus juntami jau po kelių dienų. Deja, taip nėra.
Kepenų vėžį 46-erių mamai išdavė 2 simptomai: skubiai įspėja jų neignoruoti
Karališkosios šeimos specialistei Katie Nicholl buvo 46 metai, kai moteris susirgo retu ir agresyviu kepenų vėžiu.
Valentino dieną 46-erių karališkosios šeimos komentatorės Katie Nicholl pasaulis apsivertė aukštyn kojomis, rašoma dailymail.co.uk.
Katie istorija
Dalinamės K. Nicholl pasakojimu apie savo ligos istoriją:
„Tuo metu aš su vaikais atostogavau Suffolke, su tėvais vaikštinėjone po Framlinghamą, kai suskambo telefonas, rodantis paslėptą numerį.
Prognozuoja magnetinę audrą: štai kas laukia
Prognozuojama, kad šiandien gali užklupti magnetinė audra – štai, kas laukia ir kam pasiruošti. O tiems, kurie jaučia magnetinių audrų poveikį, tai metas, kai rekomenduojama daugiau dėmesio skirti savo sveikatai ir savijautai.
Kaip rodo metoagent.com duomenys, šiandien magnetinio lauko aktyvumas, kaip prognozuojama, pasieks 5,6 balus, o jau 5 balai laikomi riba, kai poveikį gali pajusti vyresnio amžiaus, sergantys lėtinėmis ar kitomis ligomis asmenys.
Vaistinėse lietuviai masiškai šluoja šias prekes: skubiai įspėja, kad tinka ne visiems
Naujausia visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 6 iš 10 gyventojų (63 proc.), susiduriančių su antsvoriu ar nutukimu, pirmiausia imasi keisti savo mitybą, o daugiau nei pusė (52 proc.) siekia būti fiziškai aktyvesni.
Vis dėlto specialistai pastebi, jog daugelis ieško ir greitesnių sprendimų – maisto papildų ar vaistų, tikėdamiesi greitesnio rezultato, rašoma pranešime spaudai.
Lietuvoje pakeltas karinis sraigtasparnis: operacija – neeilinė
Gegužės 13 dieną Lietuvos kariuomenė iš Nacionalinio transplantacijos biuro gavo prašymą skubiai padėti pergabenti donorinį organą.
Apie 14 val. medikų grupė su donoro organu Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparniu MI-8 pasiekė Kauną, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai.
Sraigtasparniu gabentas donoro organas
Donoro organas medikų grupės pristatytas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikoms.
Šie simptomai rodo, kad vartojate per daug alkoholio: pastebėkite laiku
Apie įvairaus tipo hepatitus galima išgirsti dažnai, tačiau gana retai kalbama apie alkoholinį hepatitą. Tai kepenų uždegimas, kuris kelia grėsmę ne tik sveikatai, tačiau taip pat ir gyvybei. Jis pasireiškia tuomet, kai ilgą laiką vartojamas alkoholis.
Naujienų portalui tv3.lt apie alkoholinį hepatitą sutiko papasakoti „Camelia“ vaistinių tinklo vaistininkė Julija Aganauskaitė-Žukaitė.
Pasak jos, ši liga išsivysto tuomet, kai daugelį metų yra piktnaudžiaujama alkoholiu.
Išklojo, kas nutinka kūnui nustojus eiti į lauką: daugelis net nesusimąsto
Ar kada susimąstėte, kas nutinka jūsų kūnui, kai nustojate eiti į lauką? Gyvename laikais, kai absoliučiai viską galime gauti į namus, lauke laiko praleidžiame vis mažiau, tačiau tai turi didelį neigiamą poveikį sveikatai.
Pasak sveikatos specialistų, jei neisite į lauką, ilgainiui tik pakenksite savo sveikatai, nes taip jūsų organizmas neteks vitamino D – būtino vitamino, kurį gamina odoje esantis cholesterolis, kai jūsų odą veikia tiesioginiai saulės spinduliai.
Miegas, kuris gydo: 5 paprasti žingsniai geresnei savijautai
Kokybiškas miegas – geros savijautos pagrindas. Jis toks pats svarbus, kaip sveika mityba ir reguliarus fizinis krūvis. Žinotina, kad nepilnavertis miegas turi neigiamos įtakos ne tik fizinei bei emocinei asmens gerovei, bet ir trukdo tinkamai mokytis, judėti bei kokybiškai gyventi. Ne paslaptis, kad prastas miegas ne tik susijęs su svorio augimu, bet ir su didesne tam tikrų susirgimų rizika įvairaus amžiaus asmenims.
„Žalgirio“ baseine staiga mirus lietuviui – itin svarbi žinia: kelią mirčiai užkirskite laiku
Pirmadienį „Žalgirio“ arenoje įsikūrusiame baseine įvyko tragiška nelaimė – pranešama, kad patyręs širdies smūgį mirė 67 metų vyras.
Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, pirmadienio, gegužės 12-osios, rytą, apie 7.11 val., pareigūnai iš medikų sulaukė pranešimo, jog mirė 1958 metų gimimo vyras. Medikai dar bandė gaivinti vyriškį, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.
Pranešama, kad 67-erių vyro gyvybė užgeso ištikus širdies smūgiui.
Ši žolelė – aukso gysla kepenims: žino ne visi
Kepenys filtruoja toksinus iš kraujotakos, palaiko medžiagų apykaitą, padeda virškinimui ir reguliuoja hormonų veiklą, tačiau dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo jos dažnai patiria didelį stresą dėl netinkamos mitybos ar aplinkos toksinų. Vis tik yra viena žolelė, kuri gali padėti sustiprinti kepenis.
Kepenys yra vienas svarbiausių organų, atsakingas už daugybę svarbių funkcijų, kurios palaiko bendrą sveikatą ir gyvybę.
Kviečia nemokamai pasitikrinti, ar nesergate vėžiu: nepraleiskite progos
Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet nustatoma apie 400 naujų melanomos (odos vėžio) atvejų. Siekiant atkreipti dėmesį į prevencijos svarbą bei užkirsti kelią odos vėžiui ateityje šių metų gegužės 14 d. Lietuvos dermatovenerologų draugija kartu su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Dermatovenerologijos centru, Vilniaus visuomenės sveikatos biuru „Vilnius sveikiau“ ir partneriais organizuoja nemokamą akciją.
Garsi Lietuvos mediumė Gražina mirė lygiai prieš 2 metus: šiuos ženklus pastebėkite laiku
Šiemet gegužės 12 dieną minimos antrosios garsios Lietuvos mediumės, rašytojos, visuomenėje gerai žinomos Gražinos Asipauskaitės mirties metinės. Moters netektis tuo metu sukrėtė Lietuvą – ji buvo rasta sukniubusi, o kaip vėliau paaiškėjo – kentėjo dėl problemų su širdimi.
Mediumės G. Asipauskaitės mirtis prieš dvejus metus užminė mįslę visai Lietuvai, nes egzotinių gyvūnų auginimu pagarsėjusi moteris buvo rasta negyva namuose, lūšies narve.
Šis nebrangus produktas padės išvengti pilvo pūtimo: vartokite į sveikatą
Sustabdykite pykinimą ir pilvo pūtimą, karštu vandeniu užpylę prekybos centruose randamą nebrangų natūralų ingredientą – vartodami šį gėrimą pagerėjimą pastebėsite akimirksniu.
Šį paprastą nebrangų ingredientą galima įsigyti prekybos centruose ir užpilti jį karštu vandeniu, tokiu būdu pasigaminant sveiką gėrimą, galintį padėti kovoti su pykinimu ir pilvo pūtimu, rašoma express.co.uk.
Kepenų suriebėjimą išduoda šie simptomai: neignoruokite jų
Nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga – tai dažnai nepastebima, bet pavojinga sveikatos būklė, kuri gali ilgainiui sukelti rimtus kepenų pažeidimus. Ji vystosi tyliai ir neretai aptinkama tik atsitiktinai, tačiau jos pažengusios formos gali baigtis kepenų ciroze ar net kepenų vėžiu.
Kardiologas įspėja: pajutę 1 simptomą skubėkite pas gydytoją
Dr. Darius Farzadas, „Jefferson Health“ kardiologas, įspėja, kad pajutus vieną simptomą būtina skubėti pas gydytoją. Anot jo, krūtinės skausmas, kuriuo dažniausiai skundžiasi į ligoninę atvykę pacientai, neturėtų būti ignoruojamas.
Pasak Britų širdies fondo, milijonai žmonių serga širdies ir kraujotakos sistemos ligomis, o daugiau nei pusei žmonių per gyvenimą gali būti diagnozuota bent viena iš jų.
Lietuviai vaistinėse šluoja 1 prekę: paaiškino, kodėl
Vos prasidėjus intensyviam augalų žydėjimui, vaistinių duomenys rodo ryškų priešalerginių priemonių paklausos augimą – balandžio ir gegužės mėnesiais jų pardavimai išaugo net 30 proc., lyginant su kovu. Dažniausiai gyventojai ieško tablečių, nosies purškalų ir akių lašų, padedančių sumažinti sezoninių alergijų simptomus.
Įspėja šiuos Lietuvos gyventojus dienos metu neiti iš namų: įsidėmėkite
Įsibėgėjus pavasariui ir augalams pradėjus barstyti žiedadulkes, Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro specialistai parengė rekomendacijas alergiškiems žmonėms, kaip sumažinti žiedadulkių poveikį sveikatai.
„Alergiškiems žmonėms šiuo metų laiku ypač svarbu imtis priemonių, kurios padėtų sušvelninti alergijos simptomus.
Smogs magnetinė audra: pasakė, kiek truks
Jau šiandien, gegužės 9 dieną, prognozuojama magnetinė audra, aktyvumas maksimaliai pakils iki 4,67 balų. Aiškėja, kiek ji truks ir įspėjama, kad tie, kurie jaučia magnetinių audrų poveikį, šią dieną pasisaugotų.
Pasirodžius magnetinėms audroms rekomenduojama skirti daugiau dėmesio savijautai ir sveikatai.
Prognozuojama magnetinė audra
Pažvelgus į meteoagent.
Atslenka pavojinga magnetinė audra: pasiruoškite
Atslenka magnetinė audra – ji smogs jau netrukus, todėl patariama pasiruošti ir pasirūpinti sveikata, ypač tiems, kurie stipriau jaučia magnetinių audrų poveikį.
Vyraujant magnetinėms audroms, gali pasireikšti įvairūs nemalonūs simptomai: galvos skausmas, pykinimas, silpnumas, todėl patariama laikytis specialistų patarimų, kad poveikis būtų kuo mažesnis.
Artėja magnetinė audra
Kaip skelbia meteoagent.
Neišmeskite šios piktžolės: ją vadina organizmo šluota
Pavasarį pievos geltonuoja nuo kiaulpienių žiedų, tačiau daugelis šią piktžolę kiemuose ir soduose skuba naikinti. Vis tik patariama neišmesti šios piktžolės, nes jos arbatą vadina organizmo šluota.
Kiaulpienių arbatą itin lengva pasigaminti. Vis tik norėdami gauti naudos sveikatai, įsitikinkite, kad augalus skinate neužterštose, švariose vietose, ant augalų nebuvo patekę jokių chemikalų, rašo healthline.com.
Atsikėlę ryte atlikite 1 veiksmą: jausitės daug geriau
Artėjant vasarai, norisi jaustis žvaliai ir kupiniems jėgų. Tačiau daugeliui pavasario pabaigoje vis dar trūksta energijos, o savijauta nėra tokia gera, kokios norėtųsi.
„Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė pastebi, kad šiuo metu žmonės dažnai susiduria su tam tikrų vitaminų ir mineralų trūkumu, todėl organizmui reikia šiek tiek pagalbos, kad vasarą pasitiktume stipresni, rašoma pranešime spaudai.
Namuose knibždančias blakes išduoda šie ženklai: kiti net nepastebi
Pastaruoju metu vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta gyventojų nusiskundimų dėl nepageidaujamų svečių namuose – blakių. Šie vabzdžiai, užklystantys ant langų, užuolaidų ar net į miegamojo erdvę, ne vienam kelia nemalonių emocijų.
Nors dauguma jų nėra pavojingos, kai kurios rūšys gali sukelti nemalonų diskomfortą ar net pakenkti sveikatai. Kas yra blakės, kuo jos pavojingos ir kaip jų išvengti, skaitykite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) pranešime.
Dabar valgykite šiuos produktus: rezultatas maloniai nustebins
Derliaus pike esančios šviežios daržovės – puiki naudingų vitaminų, ryškių skonių puokštė. Gegužės mėnesį jau įsisiūbuoja sveikatai itin naudingų daržo gėrybių sezonas, tad verta įsidėmėti, kuriomis džiaugtis dabar – pats tinkamiausias laikas.
Artėjant vasarai auga poreikis savo maisto racioną padaryti kuo įvairesnį ir naudingesnį, todėl verta atsigręžti į gegužę sezono piką pasiekiančias daržoves. Nors jos ir gerai pažįstamos, tačiau keli triukai virtuvėje privers į jas pažvelgti kitaip.
Jokiu būdu nevalgykite tokių bulvių: gresia apsinuodijimas
Vartotojai kartais pastebi, kad laikomų namuose ar prekybos vietose esančių bulvių gumbai būna pažaliavę. Nors tai gali pasirodyti kaip natūralus įprastas reiškinys, visgi pažaliavusias bulves vartoti gali būti nesaugu.
Tokiose bulvėse gali būti susikaupusi kenksminga medžiaga – solaninas, kuris didesniais kiekiais yra toksiškas žmogaus organizmui, rašoma Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešime spaudai.
Iš medikų – skubi žinia Lietuvos gyventojams
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centras skubiai kreipiasi pagalbos į neabejingus asmenis – išseko būtinos kraujo atsargos. Prisidėti gali kiekvienas, tapdamas kraujo donoru.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia VUL Santaros klinikų Kraujo centras, itin trūksta keturių kraujo grupių kraujo.
Trūkstant kraujo – skubus prašymas
Donorinis kraujas gali išgelbėti gyvybę – prisidėti prie to gali kiekvienas, galintis neatlygintinai dovanoti kraujo.
Smogs nauja magnetinė audra: apsibraukite 1 dieną raudonai
Prognozuojama, kad šį penktadienį, gegužės 9 dieną, prasidės 4,67 balų stiprumu vertinama magnetinė audra.
Šią dieną skirkite daugiau laiko savo savijautai, o ypač, jeigu jaučiate magnetinių audrų poveikį.
Intensyvi magnetinė audra
Meteoagent.com duomenimis, jau šį penktadienį pajusime magnetinės audros poveikį. Pranešama, kad ji pasieks 4,67 balus. Yra žinoma, kad geomagnetinio lauko intensyvumas nuo 4,67 balo prilygsta magnetinei audrai.
Pamirškite pilvo pūtimą: pasakė, kas padės
Nuolatinis pilvo pūtimas ne tik vargina fiziškai, bet ir kartais gali sumažinti pasitikėjimą savimi. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad šiuos pojūčius dažnai sukelia netinkami mitybos įpročiai, stresas ir žarnyno mikrofloros disbalansas.
Laimei, daugelio šių problemų galima išvengti arba jas sušvelninti pakoregavus kasdienius įpročius, rašoma pranešime spaudai.
Parduotuvėje pastebėjote gėrimų su ženklu „zero sugar“? Atskleidė, ar jie sveikesni
Turbūt ne vienas nuėjęs į parduotuvę susidomi vis dažniau pasirodančiais becukriais gėrimais, užkandžių batonėliais ar kitu maistu, kuriame cukrus yra pakeistas saldikliais. Šios alternatyvos sparčiai populiarėja siekiančių numesti svorį arba sergančių cukriniu diabetu rate. Vis tik, ar tikrai saldikliai yra saugesnė alternatyva už cukrų?
Į šį klausimą naujienų portalo tv3.lt skaitytojams sutiko atsakyti mitybos specialistas Paulius Paulauskas.
Vitamino D trūkumą išduoda šie ženklai: pasirūpinkite savo sveikata laiku
Dažnai ir daug kalbama apie tai, kad daugeliui trūksta vitamino D, tačiau retas nesusimąsto, kokie požymiai gali išduoti jo trūkumą. Apie tai bylojančių ženklų gali būti ne vienas – pasitikrinkite, ar jų nejaučiate, ir pasirūpinkite savo sveikata laiku.
Vitaminas D yra riebaluose tirpus vitaminas, būtinas stipriems kaulams, sveikai psichinei būklei ir kokybiškam miegui. Gydytojai dažnai pabrėžia, kad šio vitamino trūksta daugeliui suaugusiųjų.