• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjeras Gintautas Paluckas 2012 metais iš Kipre registruotos įmonės įsigijo butą apleistame name Vilniaus Šnipiškių mikrorajone už 16,5 tūkst. eurų, trečiadienį pranešė „Laisvės TV“ ir tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Premjeras Gintautas Paluckas 2012 metais iš Kipre registruotos įmonės įsigijo butą apleistame name Vilniaus Šnipiškių mikrorajone už 16,5 tūkst. eurų, trečiadienį pranešė „Laisvės TV“ ir tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

REKLAMA

2008 metais minima įmonė „Gradec Limited“, kurios galutinių savininkų atsekti neleidžia paini akcininkų struktūra, tą patį butą pirko už 107 tūkst. eurų, todėl publikacijoje keliamas klausimas, kodėl G. Paluckas objektą nusipirko taip pigiai.

„Gradec Limited“ 54 kvadratinių metrų butą 1940 metų statybos name Lvivo gatvėje pirko prieš pat ekonominę ir finansų krizę, dėl kurios nekilnojamojo turto kainos vėliau smuko.

REKLAMA
REKLAMA

Nepavykęs investicinis projektas

G. Paluckas minimą butą tebeturi ir aiškina, kad tai buvo nepavykęs investicinis projektas.

REKLAMA

Žmogų, kuris atstovavo „Gradec Limited“, premjeras teigė žinantis, bet įvardijo jį tik kaip „privatų asmenį J. A.“. 

„Patalpos (naudingasis plotas – 34 kv. m) buvo įsigytos kaip investicinio projekto dalis ir, mano įsitikinimu, atitiko rinkos vertę vertinant realią patalpų ir pastato būklę“, – komentare teigė premjeras.

„Mano žiniomis, kurias man pateikė aptariamos įmonės interesų atstovas prieš sudarant sandorį 2012 metais, įmonė 2008 metais startavo su investiciniu projektu, kurio tikslas – pabaigti išpirkti dar neišpirktus butus iš likusių senųjų gyventojų adresu Lvivo g. 56, pakeisti detalųjį planą, suprojektuoti naują statinį ir projektą parduoti arba įgyvendinti savo jėgomis“, – aiškino jis.

REKLAMA
REKLAMA

„Dėl paskutinių dviejų likusių patalpų vyko derybos ir jų metu buvo sulygta įsigijimo kaina. Kas sąlygojo didelę sutartą patalpų kainą, nežinau, tačiau manau, kad tam įtaką turėjo faktas, jog tai buvo paskutinės neišpirktos patalpos. Susitarimą įmonei pavyko įgyvendinti tik iš dalies. Įsigytos vienos (aptariamos) patalpos, antrųjų savininkas paskutinę akimirką parduoti savo valdomas patalpas atsisakė. Investicinis projektas įstrigo ilgiems metams, kaip ir mano investicija“, – sakė G. Paluckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrovė po butu nuomojasi sklypą, kurį formavo G. Paluckas

Ministras pirmininkas teigė, kad jo žiniomis, „Gradec Limited“ lėšų kilmė ir šaltinis buvo privataus fizinio asmens paskola, kuris, tikėtina, ir buvo galutinis įmonės naudos gavėjas.

2016 metais išregistruota Kipro bendrovė vis dar oficialiai yra valstybinės žemės po G. Palucko butu nuomininkė.

REKLAMA

Vilniaus savivaldybė informavo, kad sklypą, ant kurio stovi minimas pastatas, parašu suformavo pats G. Paluckas, kai dirbo savivaldybės administracijos direktoriumi.

Nors žemę po pastatu iki 2040 metų išsinuomojo „Gradec Limited“, kaip rodo žurnalistinis tyrimas, ji savivaldybei taip ir nemokėjo nuomos.

Butą gyvenimui pirko iš parduoto turto, paskolų

G. Paluckas šioje publikacijoje taip pat detaliau paaiškino, kaip 2013 metais už 223 tūkst. eurų įsigijo 127 kvadratinių metrų ploto apartamentus Trinapolio gatvėje Vilniuje.

REKLAMA

Premjeras nurodė 2011 metais už beveik 90 tūkst. eurų pardavęs seniau turėtą butą Žirmūnuose.

„Butą Trinapolio gatvėje Vilniuje, kaip jau minėjau, su žmona įsigijome pasitelkę banko kreditą ir šeimos lėšas. Paprastai tariant, pardaviau butą, du turėtus motociklus, automobilį, pridėjome turimas santaupas, pasiskolinome, ir įsigijome“, – teigė ministras pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano paminėto nekilnojamo ir kito turto pardavimo 2011, 2013 metais vertė sudarė 424 tūkstančius litų (neskaitant šeimos santaupų, pajamų iš darbo santykių, individualios veiklos bei paimtos banko paskolos). Ši informacija teisėsaugos institucijų tyrėjams yra pasiekiama valstybės registruose“, – nurodė G. Paluckas.

BNS rašė, kad reaguodama į žiniasklaidos publikacijas, ikiteisminius tyrimus dėl premjero ir su juo susijusių įmonių atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

REKLAMA
O man kelia klausimų iš kur Laisvės TV vadovė Tapinienė 2023-ais metais gavo 7,2 mln eurų. Skaičiai iš rekvizitai lt
Man dar keisčiausia, kad fnnt, stt, VSD ir panašios struktūros yra skirtos, kad sodintu tokius kaip padlucka, bet kai ateina į valdžią koks mafijozas, jos staiga tampa neveiksnios, tai kam reikalingi tie VSD, FNTT, stt, kad bibliotekininkės baustu, o politikai socialkomunistai bujotu??
Jau 1999 metais butas Kalvarijų gatvėje kainavo apie 100 000 litų - apie 30 000 eur. Kam durninti žmones
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų
OSZAR »